Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Proje özeti

YazarMesaj
burcu(admin)
Admin
burcu(admin)

Kadın
İş/Hobiler : toplumsal mücadele
Lakap : aycuhan

Proje özeti Empty
MesajKonu: Proje özeti   Proje özeti Icon_minitimePtsi Ekim 13, 2008 4:28 pm

PROJE ÖZETİ:

Her okulda farklı bir içerik uygulanmakla birlikte, bizim yürüteceğimiz proje uygulaması şu şekildedir.

Engelliler ile ilgili hazırlanmış bir sunum …… tarafından yapılacaktır.

Sunum tamamlandıktan sonra Burcu ERSÜ’nün hazırlamış olduğu şiirler, okulun engelli öğrencileri tarafından okunacaktır. Bu şiirler sayesinde, engellilerin toplumdan ne beklediği, günlük hayatta ne tür davranışlara maruz kaldığının kavranması çok daha kolay olacaktır. Anlatıma netlik kazandırmakla kalmayıp, duygusal bir hava da yaratacaktır.

Daha sonra söz, Dikili Engelliler Dayanışma Derneği (yahut hangi dernek bu görevi üstlenmişse o ilgili dernek) yetkililerine devredecek, onlarda hazırlamış oldukları program çerçevesinde konuşma ve/veya gösteriyi takdim edeceklerdir.

Final olarak sahnede dernek engellilerinin yer alması düşünülmüş ve onlara mikrofon uzatılarak son sözlerinin alınması planlanmıştır. Daha sonra Okul Müdürü, engelli öğrencilerini alarak sahneye diğer engellilerin yanına teşekküre gidecek ve diğer öğrencilerin de katılımını isteyecektir.

Orada bulunan basın mensuplarından gerekli fotoğraf ve görüntüleri baştan sona alması beklenmektedir.

PROJE EKİBİ:

Projeyi hazırlayan ve sunan Burcu ERSÜ. Projeye katkı sağlayanlar; ilköğretim okulları müdürleri, yerel yönetimler, İl ve İlçe Engelli (özürlü, sakat) Dernekleri, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, yerel basın mensupları, engelli ve /veya engelsiz duyarlı kimseler.

Proje ekibinde yer alanlardan nasıl yararlanabileceği proje uygulamaları kısmında açıklanmıştır.

BURCU ERSÜ
Proje Sorumlusu
http://engellisizler.benimforum.org

Proje özeti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Proje varlığı
» Proje uygulama adımları